2018 Men's Track and Field All-Conference

Field Athlete of the Year - Matt Hughes, Greenville University
Track Athlete of the Year - Corey Carter, Principia College
Newcomer of the Year (Track) - Corey Carter, Principia College
Newcomer of the Year (Field) - Austin Wagner, Webster University
Coaching Staff of the Year - Greenville University
Sportsmanship Award - Principia College

Event    Name    School    Yr.  
100 Meter Dash   Corey Carter   Principia   Fr.  
100 Meter Dash   Brett Charlton   Eureka   So.  
100 Meter Dash   Bobby Neal    Greenville   Sr.  
200 Meter Dash   Corey Carter   Principia    Fr.  
200 Meter Dash   Brett Charlton   Eureka   So.  
200 Meter Dash   Brandyn Robinson   Webster   Jr.  
400 Meter Dash   Jon Ansumana    Principia   Jr.  
400 Meter Dash   Brandyn Robinson   Webster   Jr.  
400 Meter Dash   Jordan Kaden   Webster   Sr.  
800 Meter Run   Andrew Sharp   Greenville   Sr.  
800 Meter Run   John Mangold   Greenville   Jr.  
800 Meter Runrp   Jaylen Shelton   Greenville   Sr.  
1500 Meter Run   Zach Matthiesen   Principia   Sr.  
1500 Meter Run   John Mangold   Greenville   Jr.  
1500 Meter Run   Nathan Potts   Greenville   Sr.  
5000 Meter Run   Riley Flynn   Webster   Sr.  
5000 Meter Run   Brandon Price   Spalding   sr.  
5000 Meter Run   Noah Dir   Greenville   So.  
10,000 Meter Run   Brandon Price   Spalding   Sr.  
10,000 Meter Run   Nathan Freyling   Webster   Fr.  
10,000 Meter Run   Dylon Niswonger   Greenville   So.  
110 Meter Hurdle   Jose Souvannarath   Webster   Fr.  
110 Meter Hurdle   David Martin   Greenville   Jr.  
110 Meter Hurdle   Matt Hughes   Greenville   Sr.  
400 Meter Hurdle   Damon Fowler   Webster   Sr.  
400 Meter Hurdle   Corbin White   Webster   Fr.  
400 Meter Hurdle   Josh Aleman   Principia   Fr.  
3000 Steeplechase   Dylan Goodyear   Greenville   So.  
3000 Steeplechase   Riley Flynn   Webster   Sr.  
3000 Steeplechase   Dontrell Carpenter   Webster   Sr.  
4x100 Relay   Jacob Ridenhour   Webster   Fr.  
    Brandyn Robinson   Webster   Jr.  
    Carson Gross   Webster   Fr.  
    Caleb Clemmons   Webser   Jr.  
4x100 Relay   Mahari Holt   Greenville   So.  
    Bobby Neal   Greenville   Sr.  
    Bradley Stubbs   Greenville   Sr.  
    Steven Oscar   Greenville   So.  
4x100 Relay   Jon Asumana   Principia   Jr.  
    Mitchell Gill   Principia   Fr.  
    Dean Colarossi   Principia   Fr.  
    Corey Carter   Principia   Fr.  
4x400 Relay   Jordan Kaden   Webster   Sr.  
    Mason Stevens   Webster   Sr.  
    Luis Mendoza   Webster   Fr.  
    Brandyn Robinson   Webset   Jr.  
4x400 Relay   Matt Hughes   Greenville   Sr.  
    Jackson Pierce   Greenville   So.  
    Nathan Potts   Greenville   Sr.  
    Andrew Sharp   Greenville   Sr.  
4x400 Relay   Jon Asumana   Principia    Jr.  
    Josh Aleman   Principia   Fr.  
    Mitchell Gill   Principia   Fr.  
    Corey Carter   Principia   Fr.  
High Jump   Greg Mitchell   Greenville   So.  
    Matt Hughes   Greenville   Sr.  
    Davian Jospeh    Webster   Sr.  
Pole Vault   Mason Stevens   Webster   Sr.  
    David Martin   Greenville   Jr.  
    Matt Hughes   Greenville   Sr.  
Long Jump   Jon Asumana   Principia   Jr.  
    Kyle Goessler   Webster   So.  
    Brett Charlton   Eureka   So.  
Triple Jump   Greg Mitchell   Greenville   So.  
    Austin Wagner   Webster   Fr.  
    Dahzee Horton   Eureka   Fr.  
Shot Put   LC Washington   Greenville   Jr.  
    Mitchell Hooten   Greenville   Jr.  
    Maurice Radtke   Greenville   Fr.  
Discus   Mitchell Hooten   Greenville   Jr.  
    Ben Perry   Greenville   Sr.  
    Jeff Cassidy    Spalding   Sr.  
Hammer   Ben Perry   Greenville   Sr.  
    Cameron Mitchell   Spalding   Jr.  
    LC Washington   Greenville   So.  
Javelin   Matt Hughes   Greenville   Sr.  
    Dimitrije Mitic   Webster   Jr.  
    Coale Dolbert   Webster   Jr.  

 

All-Sportsmanship Team

Name   School
Collin Aimone   Eureka
Juwan Lee   Fontbonne
Damien Cantrell   Greenville
Nick Lynch   Principia
Deion Walls   Spalding
Joseph Souvannarath   Webster
Kole Rackers   Westminster