2019 Baseball Schedule

Date Away Home Status Links
 
February
Sat. 9 Iowa Wesleyan   Austin   12:00 PM
  Iowa Wesleyan   Austin   3:00 PM
Sun. 10 Iowa Wesleyan   Austin   1:00 PM
  Iowa Wesleyan   Austin   4:00 PM
Fri. 15 Spalding   Wis.-Whitewater   12:00 PM
  @ Montgomery, Ala.
  TBA   Greenville   1:00 PM
  @ Memphis, Tennessee
Sat. 16 TBA   Greenville   11:00 AM
  @ Memphis, Tennessee
  MacMurray   Sewanee   12:00 PM
  North Park   Spalding   12:00 PM
  @ Montgomery, Ala.
  Westminster (Mo.)   Ozarks (Ark.)   12:00 PM
  MacMurray   Sewanee   3:00 PM
  Westminster (Mo.)   Ozarks (Ark.)   3:00 PM
Sun. 17 MacMurray   Sewanee   12:00 PM
  Westminster (Mo.)   Ozarks (Ark.)   12:00 PM
  Spalding   Huntingdon   4:00 PM
Fri. 22 Lawrence   Greenville   12:00 PM
  Lawrence   Greenville   3:00 PM
  Transylvania   Webster   4:00 PM
  @ Memphis, Tenn. (Rhodes College)
  Dallas   Blackburn   6:00 PM
Sat. 23 Transylvania   Webster   TBA
  @ Memphis, Tenn. (Rhodes College)
  Webster   Wabash   10:30 AM
  @ Memphis, Tenn.
  Case Western Reserve   Spalding   11:00 AM
  MacMurray   Franklin   12:00 PM
  @ Jacksonville, Ill.
  Knox   Greenville   12:00 PM
  Blackburn   Wilmington (Ohio)   1:00 PM
  @ Carbondale, Ill.
  Northland   Iowa Wesleyan   1:00 PM
  @ Jacksonville, Ill.
  Case Western Reserve   Spalding   2:00 PM
  Knox   Greenville   3:00 PM
  Northland   Iowa Wesleyan   3:00 PM
  @ Jacksonville, Ill.
Sun. 24 Chicago   MacMurray   TBA
  @ Jacksonville, Ill.
  Case Western Reserve   Spalding   11:00 AM
  Neb. Wesleyan   Fontbonne   12:00 PM
  North Central (Ill.)   Blackburn   1:00 PM
  @ Carbondale, Ill.
  Northland   Iowa Wesleyan   1:00 PM
  @ Jacksonville, Ill.
  Neb. Wesleyan   Fontbonne   2:00 PM
  Webster   Rhodes   2:00 PM
Wed. 27 Spalding   Centre   TBA
  Fontbonne   Washington (Mo.)   2:00 PM
 
March
Fri. 1 Ill. Wesleyan   Greenville   1:00 PM
  Buena Vista   Webster   2:00 PM
Sat. 2 Wis.-Platteville   Spalding   TBA
  North Park   Webster   10:00 AM
  Central (Iowa)   Greenville   10:00 AM
  Ill. Wesleyan   Greenville   3:00 PM
Sun. 3 Grinnell   Fontbonne   TBA
  Grinnell   Fontbonne   TBA
  Benedictine (IL)   Webster   4:00 PM
Tue. 5 Northland   Blackburn   1:00 PM
  Northland   Blackburn   3:00 PM
  Spalding   Hanover   3:30 PM
Wed. 6 Northland   Blackburn   11:00 AM
  Iowa Wesleyan   Simpson   4:00 PM
Fri. 8 Spalding   Ozarks (Ark.)   12:00 PM
  Spalding   Ozarks (Ark.)   3:00 PM
Sat. 9 Spalding   Ozarks (Ark.)   12:00 PM
  Iowa Wesleyan   Louisiana Col.   1:00 PM
  Blackburn   Schreiner   2:00 PM
  MacMurray   Rose-Hulman   4:00 PM
  Iowa Wesleyan   Louisiana Col.   4:00 PM
Sun. 10 Blackburn   Schreiner   12:00 PM
  MacMurray   Rose-Hulman   1:00 PM
  Blackburn   Schreiner   2:00 PM
Mon. 11 TBA   Greenville   TBA
  @ Lake Myrtle, Florida
  Iowa Wesleyan   Louisiana Col.   4:00 PM
  Iowa Wesleyan   Louisiana Col.   7:00 PM
Tue. 12 TBA   Greenville   TBA
  @ Lake Myrtle, Florida
Wed. 13 TBA   Greenville   TBA
  @ Lake Myrtle, Florida
  Eureka   Sewanee   2:00 PM
  Iowa Wesleyan   Belhaven   4:00 PM
Thu. 14 TBA   Greenville   TBA
  @ Lake Myrtle, Florida
  Eureka   Sewanee   11:00 AM
  Eureka   Sewanee   2:00 PM
  Blackburn   Dallas   2:00 PM
  Iowa Wesleyan   Hendrix   6:00 PM
Fri. 15 TBA   Greenville   TBA
  @ Lake Myrtle, Florida
Sat. 16 TBA   Greenville   TBA
  @ Lake Myrtle, Florida
  TBA   Greenville   TBA
  @ Lake Myrtle, Florida
  Thomas More   Spalding   12:00 PM
  Monmouth (Ill.)   MacMurray   1:00 PM
  Thomas More   Spalding   3:00 PM
  Monmouth (Ill.)   MacMurray   4:00 PM
Sun. 17 Spalding   Thomas More   1:00 PM
  Elmhurst   Eureka   1:00 PM
  @ Jacksonville, Ill.
  Principia   Occidental   4:30 PM
  2:30 p.m. PST
Tue. 19 Iowa Wesleyan   Western Ill.   3:00 PM
  Fontbonne   Rose-Hulman   5:00 PM
Wed. 20 Webster *   Spalding   1:00 PM
  Greenville *   Iowa Wesleyan   2:00 PM
  Eureka   Monmouth (Ill.)   3:00 PM
  Webster *   Spalding   3:00 PM
  Greenville *   Iowa Wesleyan   5:00 PM
Fri. 22 Blackburn *   Greenville   5:00 PM
Sat. 23 Spalding *   Fontbonne   TBA
  Spalding *   Fontbonne   TBA
  Blackburn *   Greenville   12:00 PM
  Iowa Wesleyan *   Principia   1:00 PM
  Eureka *   Webster   3:00 PM
  Blackburn *   Greenville   3:00 PM
  Iowa Wesleyan *   Principia   3:00 PM
Sun. 24 Northland   MacMurray   12:00 PM
  Eureka *   Webster   1:00 PM
  Northland   MacMurray   2:00 PM
  Eureka *   Webster   3:00 PM
Tue. 26 Iowa Wesleyan   Washington (Mo.)   3:00 PM
Sat. 30 Iowa Wesleyan *   Eureka   12:00 PM
  MacMurray *   Spalding   1:00 PM
  Webster *   Westminster (Mo.)   1:00 PM
  Fontbonne *   Greenville   1:00 PM
  Iowa Wesleyan *   Eureka   2:00 PM
  MacMurray *   Spalding   3:00 PM
  Webster *   Westminster (Mo.)   3:00 PM
  Fontbonne *   Greenville   4:00 PM
Sun. 31 MacMurray *   Spalding   1:00 PM
  Webster *   Westminster (Mo.)   1:00 PM
  Iowa Wesleyan *   Eureka   3:00 PM
 
April
Tue. 2 Cornell College   Iowa Wesleyan   5:30 PM
Wed. 3 Rhodes   Webster   12:00 PM
  Rhodes   Webster   2:00 PM
Fri. 5 Greenville *   Principia   6:00 PM
Sat. 6 Spalding *   Blackburn   TBA
  Spalding *   Blackburn   TBA
  Webster *   MacMurray   1:00 PM
  Greenville *   Principia   1:00 PM
  Westminster (Mo.) *   Iowa Wesleyan   1:00 PM
  Webster *   MacMurray   3:00 PM
  Greenville *   Principia   4:00 PM
Sun. 7 Spalding *   Blackburn   TBA
  Westminster (Mo.) *   Iowa Wesleyan   1:00 PM
  Westminster (Mo.) *   Iowa Wesleyan   3:00 PM
Wed. 10 Blackburn *   Iowa Wesleyan   1:00 PM
  Blackburn *   Iowa Wesleyan   3:00 PM
  Transylvania   Spalding   5:00 PM
  Greenville *   Westminster (Mo.)   5:00 PM
  Greenville *   Westminster (Mo.)   8:00 PM
Fri. 12 MacMurray *   Greenville   TBA
  MacMurray *   Greenville   TBA
Sat. 13 MacMurray *   Greenville   TBA
  Westminster (Mo.) *   Spalding   1:00 PM
  Iowa Wesleyan *   Webster   3:00 PM
  Westminster (Mo.) *   Spalding   3:00 PM
Sun. 14 Iowa Wesleyan *   Webster   1:00 PM
  Iowa Wesleyan *   Webster   3:00 PM
Wed. 17 Spalding *   Eureka   TBA
  Spalding *   Eureka   TBA
  Iowa Wesleyan *   MacMurray   1:00 PM
  Iowa Wesleyan *   MacMurray   3:00 PM
  Webster *   Principia   5:00 PM
  Webster *   Principia   7:00 PM
Thu. 18 Fontbonne *   Iowa Wesleyan   1:00 PM
  Fontbonne *   Iowa Wesleyan   3:00 PM
Fri. 19 Fontbonne *   Iowa Wesleyan   1:00 PM
  Principia *   Spalding   6:00 PM
Sat. 20 Principia *   Spalding   1:00 PM
  Principia *   Spalding   3:00 PM
  Greenville *   Webster   4:00 PM
  Greenville *   Webster   6:00 PM
Mon. 22 Eureka   Knox   1:00 PM
Tue. 23 Monmouth (Ill.)   Iowa Wesleyan   6:00 PM
Wed. 24 Rockford   Eureka   2:00 PM
Thu. 25 Webster   Washington (Mo.)   3:00 PM
Fri. 26 Greenville   Washington (Mo.)   3:30 PM
Sat. 27 Spalding *   Iowa Wesleyan   1:00 PM
  Greenville *   Eureka   1:00 PM
  Spalding *   Iowa Wesleyan   3:00 PM
  Greenville *   Eureka   4:00 PM
  Fontbonne *   Webster   5:00 PM
  Fontbonne *   Webster   7:00 PM
Sun. 28 Webster *   Fontbonne   1:00 PM
 
May
Wed. 1 Webster   Concordia Chicago   1:00 PM
  Webster   Concordia Chicago   3:00 PM
Fri. 3 Spalding *   Greenville   6:00 PM
Sat. 4 Blackburn *   Webster   12:00 PM
  Spalding *   Greenville   1:00 PM
  Blackburn *   Webster   2:00 PM
  Spalding *   Greenville   4:00 PM
Sun. 5 Knox   Eureka   12:00 PM
  Knox   Eureka   3:00 PM
* Conference