2018 SLIAC Baseball Schedule

Date Away Home Status Links
 
February
Sat. 10 MacMurray   Oglethorpe   12:00 PM
  MacMurray   Oglethorpe   3:00 PM
Sun. 11 MacMurray   Oglethorpe   11:00 AM
Fri. 16 Greenville   Rhodes   2:00 PM
  Fontbonne   Belhaven   6:00 PM
  @ at Smith-Wills
Sat. 17 Principia   Centre   11:00 AM
  Greenville   Rhodes   11:00 AM
  Spalding   Sewanee   12:00 PM
  Fontbonne   Berry   2:00 PM
  @ Jackson, Miss.
  Principia   Centre   2:00 PM
  Greenville   Rhodes   2:00 PM
  Spalding   Sewanee   3:00 PM
Sun. 18 Spalding   Sewanee   12:00 PM
  Fontbonne   Millsaps   1:00 PM
Tue. 20 Principia   Harris-Stowe   2:00 PM
  Anderson (Ind.)   Spalding   6:00 PM
Fri. 23 Chicago   Fontbonne   3:00 PM
  Olivet   Spalding   5:00 PM
  Concordia (Ill.)   Webster   6:00 PM
  @ Jackson, Miss.
Sat. 24 North Central (Ill.)   MacMurray   TBA
  North Central (Ill.)   MacMurray   TBA
  Westminster (Mo.)   Ozarks (Ark.)   12:00 PM
  Lawrence   Iowa Wesleyan   1:00 PM
  @ Jacksonville, IL
  Blackburn   Ecclesia   1:00 PM
  Westminster (Mo.)   Ozarks (Ark.)   2:00 PM
  Webster   Millsaps   3:00 PM
  Blackburn   Ecclesia   3:30 PM
  Lawrence   Iowa Wesleyan   4:00 PM
  @ Jacksonville, IL
  Spalding   Wis.-Platteville   6:00 PM
  @ Louisville, KY
Sun. 25 North Central (Ill.)   MacMurray   TBA
  Lawrence   Iowa Wesleyan   10:00 AM
  @ Jacksonville, IL
  Concordia (TX)   Webster   12:00 PM
  @ Jackson, Miss.
  Blackburn   Ecclesia   12:00 PM
  Lawrence   Iowa Wesleyan   1:00 PM
  @ Jacksonville, IL
  Westminster (Mo.)   Ozarks (Ark.)   1:00 PM
  Dominican (Ill.)   Fontbonne   2:00 PM
  Aurora   Spalding   2:30 PM
  @ Louisville, Ky.
  Blackburn   Ecclesia   2:30 PM
Tue. 27 Spalding   Maryville (Tenn.)   2:00 PM
Wed. 28 Greenville   Washington (Mo.)   2:00 PM
 
March
Thu. 1 Principia   Crowley's Ridge   2:00 PM
Fri. 2 Ill. Wesleyan   Fontbonne   12:00 PM
  Principia   Crowley's Ridge   12:00 PM
  Ill. Wesleyan   Fontbonne   2:00 PM
  Dubuque   Greenville   3:00 PM
  Anderson (Ind.)   Spalding   7:00 PM
Sat. 3 Elmhurst   Blackburn   10:00 AM
  @ Jacksonville, Ill.
  Dubuque   Greenville   10:00 AM
  Principia   Crowley's Ridge   11:00 AM
  Robert Morris (Peoria)   Westminster (Mo.)   12:00 PM
  Principia   Crowley's Ridge   1:00 PM
  Elmhurst   MacMurray   1:30 PM
  Lawrence   Blackburn   1:30 PM
  @ Jacksonville, Illinois
  Chicago   Greenville   3:00 PM
  Robert Morris (Peoria)   Westminster (Mo.)   3:00 PM
  North Park   Webster   4:00 PM
  Spalding   Wis.-Platteville   7:00 PM
  @ Louisville, KY
Sun. 4 Eureka   Elmhurst   TBA
  @ Jacksonville, Ill.
  Fontbonne   John Carroll   TBA
  Russ Matt Central Florida Invitational @ Auburndale, Fla.
  Iowa Wesleyan   Robert Morris-S'field   TBA
  Blackburn   Loras   10:00 AM
  @ Jacksonville, Illinois
  MacMurray   Lawrence   10:00 AM
  @ Jacksonville, IL
  Transylvania   Webster   11:00 AM
  Robert Morris (Peoria)   Westminster (Mo.)   12:00 PM
  Iowa Wesleyan   Robert Morris-S'field   1:00 PM
  Eureka   Lawrence   1:00 PM
  @ Jacksonville, Ill.
  DePauw   Spalding   1:30 PM
Mon. 5 Fontbonne   King's (Pa.)   TBA
  Russ Matt Central Florida Invitational @ Auburndale, FL
  Benedictine (IL)   Webster   2:30 PM
Tue. 6 Fontbonne   Aurora   TBA
  Russ Matt Central Florida Invitational @ Aurburndale, Fla.
  Knox   Iowa Wesleyan 21-Mar-2018 TBA
  @ Jacksonville, IL
  Knox   Iowa Wesleyan   1:00 PM
  @ Jacksonville, IL
  Greenville   Millikin   4:00 PM
Wed. 7 Spalding   Transylvania   2:00 PM
Thu. 8 Fontbonne   Montclair St.   TBA
  Russ Matt Central Florida Invitational @ Auburndale, Fla.
  Harris-Stowe   Principia   5:00 PM
Fri. 9 Fontbonne   Wartburg   TBA
  Russ Matt Central Florida Invitational @ Auburndale, Fla.
  Principia   Robert Morris-S'field   1:00 PM
  Principia   Robert Morris-S'field   3:00 PM
Sat. 10 Rhodes   Webster   11:00 AM
  @ St. Leo College
  Elmhurst   Westminster (Mo.)   12:00 PM
  Robert Morris-S'field   Principia   1:00 PM
  Blackburn   Dallas   3:00 PM
  Elmhurst   Westminster (Mo.)   3:00 PM
  Robert Morris-S'field   Principia   3:00 PM
Sun. 11 Fairleigh Dickinson   Iowa Wesleyan   TBA
  @ Florida
  Fairleigh Dickinson   Iowa Wesleyan   TBA
  @ Florida
  Webster   Ripon   TBA
  @ St. Leo, FL
  Elmhurst   Westminster (Mo.)   12:00 PM
  Blackburn   Dallas   1:00 PM
Mon. 12 Southern Me.   Webster   TBA
  @ tba
  Greenville   TBD   TBA
  @ Tucson, Ariz.
  Greenville   TBD   TBA
  @ Tucson, Ariz.
  Iowa Wesleyan   St. Scholastica   TBA
  @ Florida
  Iowa Wesleyan   St. Scholastica   TBA
  @ Florida
  Blackburn   Dallas   1:00 PM
Tue. 13 Greenville   TBD   TBA
  @ Tucson, Ariz.
  Webster   Rutgers-Camden   TBA
  @ St. Leo, FL
  Wis.-Platteville   Fontbonne   3:00 PM
  Wis.-Platteville   Fontbonne   5:00 PM
  Lincoln Christian   Principia   5:00 PM
  Blackburn   Southwestern (Tex.)   6:00 PM
  Lincoln Christian   Principia   7:00 PM
Wed. 14 Utica   Iowa Wesleyan   TBA
  @ Florida
  Utica   Iowa Wesleyan   TBA
  @ Florida
  Monmouth (Ill.)   Eureka   2:00 PM
  Monmouth (Ill.)   Eureka   4:30 PM
  Blackburn   Mary Hardin-Baylor   6:00 PM
Thu. 15 Mass.-Boston   Spalding   TBA
  @ Auburndale or Lakeland, Fla.
  Greenville   TBD   TBA
  @ Tucson, Ariz.
  Greenville   TBD   TBA
  @ Tucson, Ariz.
  Iowa Wesleyan   Rensselaer   TBA
  @ Florida
  Webster   St. Scholastica   TBA
  @ St. Leo, FL
Fri. 16 Wheaton (Mass.)   Webster   TBA
  @ RussMatt Invitational
  Framingham St.   Greenville   TBA
  @ Tucson Invitational Games
  Blackburn   Austin   3:00 PM
Sat. 17 Greenville   TBD   TBA
  @ Tucson, Ariz.
  Webster   Wis.-La Crosse   TBA
  @ St. Leo, FL
  Lancaster Bible   MacMurray   8:00 AM
  The Ripken Experience @ Myrtle Beach, S.C.
  Carthage   Fontbonne   12:00 PM
  Viterbo   Eureka   12:00 PM
  Blackburn   Austin   1:00 PM
  Carthage   Fontbonne   2:00 PM
  Principia   Chapman   3:00 PM
Sun. 18 Westminster (Mo.)   Centre   TBA
  RussMatt Central Florida Invitational @ Winter Haven, Fla.
  Westminster (Mo.)   Centre   TBA
  RussMatt Central Florida Invitational @ Winter Haven, Fla.
  Carthage   Fontbonne   12:00 PM
  Robert Morris-S'field   Eureka   12:00 PM
  Robert Morris-S'field   Eureka   2:30 PM
Mon. 19 Western New Eng.   Westminster (Mo.)   TBA
Tue. 20 Iowa Wesleyan *   Blackburn   1:00 PM
  Iowa Wesleyan *   Blackburn   3:30 PM
Wed. 21 Spalding   Thomas More   3:00 PM
  Iowa Wesleyan   Cornell College   5:00 PM
  Washington (Mo.)   Greenville   6:30 PM
Thu. 22 MacMurray   Millikin   4:00 PM
Fri. 23 Eureka *   Greenville   1:00 PM
  Eureka *   Greenville   3:30 PM
Sat. 24 Iowa Wesleyan *   Spalding   TBA
  Iowa Wesleyan *   Spalding   TBA
  Webster *   Greenville   12:00 PM
  Blackburn *   Fontbonne   1:00 PM
  MacMurray   Monmouth (Ill.)   1:00 PM
  Eureka   Bradley   2:00 PM
  Webster *   Greenville   2:30 PM
  Blackburn *   Fontbonne   3:00 PM
  MacMurray   Monmouth (Ill.)   3:30 PM
Sun. 25 Iowa Wesleyan   Robert Morris-S'field   TBA
  Iowa Wesleyan   Robert Morris-S'field   TBA
  Rose-Hulman   Webster   1:00 PM
  Wartburg   Webster   4:00 PM
Mon. 26 Knox   Eureka   1:00 PM
Tue. 27 Principia *   Iowa Wesleyan   TBA
  Principia *   Iowa Wesleyan   TBA
Wed. 28 Eureka *   Spalding   1:00 PM
  Webster *   Blackburn   1:00 PM
  Westminster (Mo.) *   Greenville   1:00 PM
  Fontbonne *   MacMurray   3:00 PM
  Webster *   Blackburn   3:00 PM
  Eureka *   Spalding   3:30 PM
  Westminster (Mo.) *   Greenville   3:30 PM
  Fontbonne *   MacMurray   5:00 PM
Fri. 30 Spalding * ^   MacMurray   TBA
  Spalding * ^   MacMurray   TBA
  Eureka * ^   Fontbonne   3:00 PM
  Westminster (Mo.) * ^   Webster   5:00 PM
  Principia * ^   Greenville   6:00 PM
  Westminster (Mo.) * ^   Webster   7:30 PM
Sat. 31 Spalding * ^   MacMurray   TBA
  Eureka * ^   Fontbonne   12:00 PM
  Principia * ^   Greenville   12:00 PM
  Westminster (Mo.) * ^   Webster   1:00 PM
  Eureka *   Fontbonne   2:00 PM
  Principia * ^   Greenville   2:30 PM
 
April
Mon. 2 Principia *   Eureka   1:00 PM
  Principia *   Eureka   3:00 PM
Tue. 3 Maryville (Tenn.)   Spalding   2:00 PM
  Greenville   Illinois Col.   2:00 PM
  Fontbonne   Missouri S&T   2:00 PM
Wed. 4 Centre   Spalding   5:00 PM
  Washington (Mo.)   Webster   7:00 PM
Thu. 5 MacMurray *   Iowa Wesleyan   TBA
  MacMurray *   Iowa Wesleyan   TBA
  Blackburn *   Westminster (Mo.)   1:00 PM
  Lincoln Christian   Eureka   3:00 PM
  Blackburn *   Westminster (Mo.)   3:30 PM
Fri. 6 Greenville * ^   Spalding   5:00 PM
Sat. 7 Iowa Wesleyan * ^   Westminster (Mo.)   12:00 PM
  MacMurray * ^   Blackburn   1:00 PM
  Fontbonne *   Principia   1:00 PM
  Greenville * ^   Spalding   1:00 PM
  Fontbonne *   Principia   3:00 PM
  Webster * ^   Eureka   3:00 PM
  Iowa Wesleyan * ^   Westminster (Mo.)   3:00 PM
  MacMurray * ^   Blackburn   3:30 PM
  Greenville * ^   Spalding   3:30 PM
Sun. 8 Webster * ^   Eureka   1:00 PM
  Iowa Wesleyan * ^   Westminster (Mo.)   1:00 PM
  MacMurray * ^   Blackburn   2:00 PM
  Webster * ^   Eureka   3:00 PM
Tue. 10 Illinois Col.   Principia   5:00 PM
Wed. 11 Thomas More   Spalding   3:00 PM
  Webster   Washington (Mo.)   3:00 PM
  Eureka   Edgewood   4:00 PM
  Eureka   Edgewood   6:30 PM
Fri. 13 Greenville * ^   MacMurray   3:00 PM
  Blackburn * ^   Principia   6:00 PM
Sat. 14 Greenville * ^   MacMurray   12:00 PM
  Spalding *   Westminster (Mo.)   12:00 PM
  Webster * ^   Fontbonne   12:00 PM
  Blackburn * ^   Principia   1:00 PM
  Eureka * ^   Iowa Wesleyan   1:00 PM
  Greenville * ^   MacMurray   2:30 PM
  Webster * ^   Fontbonne   3:00 PM
  Spalding *   Westminster (Mo.)   3:00 PM
  Blackburn * ^   Principia   3:30 PM
  Eureka * ^   Iowa Wesleyan   3:30 PM
Sun. 15 Webster * ^   Fontbonne   12:00 PM
  Eureka * ^   Iowa Wesleyan   1:00 PM
Tue. 17 Principia *   Webster   5:00 PM
  Principia *   Webster   7:00 PM
Wed. 18 Fontbonne *   Spalding   12:00 PM
  Westminster (Mo.) *   MacMurray   12:00 PM
  Fontbonne * ^   Spalding   2:00 PM
  Eureka *   Blackburn   2:00 PM
  Westminster (Mo.) *   MacMurray   3:00 PM
  Iowa Wesleyan *   Greenville   4:00 PM
  Eureka *   Blackburn   4:30 PM
  Iowa Wesleyan *   Greenville   6:30 PM
Fri. 20 Greenville * ^   Blackburn   6:00 PM
Sat. 21 Iowa Wesleyan * ^   Fontbonne   12:00 PM
  Greenville * ^   Blackburn   12:00 PM
  Spalding * ^   Principia   1:00 PM
  Iowa Wesleyan * ^   Fontbonne   2:00 PM
  Greenville * ^   Blackburn   2:30 PM
  Spalding * ^   Principia   3:00 PM
  Westminster (Mo.) * ^   Eureka   3:00 PM
  MacMurray *   Webster   4:00 PM
  MacMurray *   Webster   6:00 PM
Sun. 22 Spalding * ^   Principia   TBA
  Iowa Wesleyan * ^   Fontbonne   12:00 PM
  Westminster (Mo.) * ^   Eureka   1:00 PM
  Webster   DePauw   3:00 PM
  Westminster (Mo.) * ^   Eureka   3:00 PM
Tue. 24 Rockford   Eureka   1:00 PM
  Lincoln Christian   Blackburn   3:00 PM
  Rockford   Eureka   3:30 PM
Wed. 25 Eureka   Knox   3:00 PM
Thu. 26 Rose-Hulman   Greenville   5:00 PM
Sat. 28 Blackburn * ^   Spalding   12:00 PM
  MacMurray * ^   Principia   1:00 PM
  Fontbonne * ^   Westminster (Mo.)   1:00 PM
  Blackburn * ^   Spalding   2:30 PM
  MacMurray * ^   Principia   3:00 PM
  Webster * ^   Iowa Wesleyan   3:00 PM
  Fontbonne * ^   Westminster (Mo.)   3:00 PM
Sun. 29 Principia * ^   MacMurray   TBA
  Blackburn * ^   Spalding   12:00 PM
  Webster * ^   Iowa Wesleyan   12:00 PM
  Fontbonne * ^   Westminster (Mo.)   1:00 PM
  Webster * ^   Iowa Wesleyan   2:00 PM
 
May
Tue. 1 MacMurray   Rockford   4:00 PM
Wed. 2 Blackburn   Illinois Col.   3:00 PM
Thu. 3 Principia *   Westminster (Mo.)   12:00 PM
  MacMurray *   Eureka   1:00 PM
  Principia *   Westminster (Mo.)   2:00 PM
  MacMurray *   Eureka   3:30 PM
Fri. 4 Dominican (Ill.)   Eureka   1:00 PM
  Dominican (Ill.)   Eureka   3:30 PM
Sat. 5 Spalding *   Webster   12:00 PM
  Greenville *   Fontbonne   1:00 PM
  Spalding *   Webster   2:30 PM
  Greenville *   Fontbonne   3:30 PM
* Conference
^ Division